Hledáte si zaměstnání? Určitě tedy víte, že velmi Vám v tomto ohledu pomůže internet. Je celá řada způsobů, jak si prostřednictvím internetu hledat práci.
- Pracovní portály
- Webové stránky firem či organizací
- Tematické webové stránky
- Sociální sítě
- Internetová inzerce
Každý způsob přináší svá pozitiva a možnosti a je opravdu velmi efektivní tyto možnosti kombinovat. Výrazně to znásobuje Vaše šance. Pojďme se ještě jednou zaměřit na pracovní portály, které nabízí lidem hledající práci opravdu velmi výraznou podporu.
V čem? Nabízejí kromě inzerce zaměstnání na hlavní a vedlejší pracovní poměř také výrazné poradenství.
Najdete například celou řadu článků na téma, jak uspět na pracovním pohovoru. Týká se to zejména.
- Jak se obléci (co je vhodné mít na sobě, abyste se nedopustili faux pas)
- Jak se připravit (jakým způsobem si opatřit dostatečné množství informací o firmě nebo organizaci, ve které se ucházíte o práci)
- Jaké očekávat otázky od personalistů (zdánlivě nahodilé otázky personalistů jsou velmi promyšleně cílené a mají odhalit Vaše slabá místa)
- Jaké otázky si připravit na personalisty (nemít otázky znamená, že nejste vyhraněný člověk a nevyhraněný člověk není silnou osobností, kterou zaměstnavatel hledá)
Užitečné rady
Dále na kvalitních pracovních portálech můžete najít také rady, jak uspět v novém zaměstnání. Všichni víme moc dobře, že není to jen o tom, že místo dostanete, ale je třeba obstát ve zkušební době. Není to často jen o profesních schopnostech, je to také o tom, jak si sednete s kolektivem, případně jak se dokážete umístit v kolektivu, který není příliš optimální.
Další jedinečnou službou pro uchazeče o zaměstnání je nepochybně možnost vložit do databáze vlastní profesní životopis. Je to pro Vás velká příležitost, protože mnozí personalisté nechtějí inzerovat nový inzerát, ale přímo hledají vhodné adepty. Je tedy možné, že pokud personalistu firmy XY zaujme Váš životopis, pozve si Vás rovnou na výběrové řízení.